Wyróżnione prace dyplomowe studentów Akademii Mazowieckiej w Płocku: spojrzenie na tematy, które zrobiły wrażenie

Akademia Mazowiecka w Płocku corocznie przeprowadza rywalizację między studentami, mającą na celu wyłonienie najbardziej wartościowych prac dyplomowych. W tym roku nie było inaczej, a wiele ciekawych tematów stanęło do walki o tytuł najlepszego. Zajrzyjmy, jakie zagadnienia zdominowały tegoroczny konkurs.

Już po raz dziewiętnasty odbywa się konkurs na najciekawsze prace dyplomowe na Akademii Mazowieckiej. Tym razem do rywalizacji przystąpiło 22 autorów – 17 licencjatów oraz 5 magistrantów. Jak informuje uczelnia, wybór najlepszych nie był prosty – ogromna różnorodność tematyczna i wysoki poziom prezentowanych prac sprawiły, że jurorzy mieli trudne zadanie.

Przyznane wyróżnienia podzielono na dwie sekcje: oddzielnie oceniano prace licencjackie i magisterskie. W sekcji prac magisterskich na najwyższym stopniu podium znalazła się Natalia Sochocka, która podjęła temat wpływu zajęć taneczno-ruchowych na rozwój zdolności muzycznych, koordynacji ruchowej i wrażliwości metrycznej uczniów w pierwszym etapie edukacyjnym.

Natalia Sochocka, zwyciężczyni w kategorii prac magisterskich, wyjaśnia, że pierwotnie pragnęła napisać pracę na temat teatru, ale pod wpływem spotkań z promotorem, dr. hab. Maciejem Kołodziejskim, silnie związanym z muzyką, zmieniła swoje plany. Autorka podkreśla, jak ważną rolę odegrał promotor przy tworzeniu pracy, szczególnie pomagając przy organizacji badań.

Drugie miejsce zdobyła Adriana Kępczyńska ze swoją pracą o znaczeniu pedagogiki agatologicznej w działalności edukacyjno-oświatowej Marceliny Rościszewskiej. Podium zamyka Magdalena Rzemieniewska, która skupiła się na problemie bezrobocia wśród osób posiadających wykształcenie wyższe na rynku pracy w Płocku. Magdalena tłumaczy, jak badania pokazały jej, że mimo posiadania wykształcenia wyższego, wielu jej znajomych miało problemy ze znalezieniem pracy.

W sekcji prac licencjackich triumfowała praca Klaudii Kowalczyk na temat bezpieczeństwa transportu publicznego w Płocku. Drugie miejsce zajęła Milena Krawiecka, która skupiła się na specyfice opieki pielęgniarskiej nad dzieckiem z plamicą SchÖnleina-Henocha. Na trzecim miejscu uplasowała się Alicja Zyzner z pracą poświęconą Jane Austen jako kulturowemu fenomenowi.

Kończąc, serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom!